sprotyv_ternopil (sprotyv_t) wrote,
sprotyv_ternopil
sprotyv_t

Так говорили анархісти 100 років тому...


Ми - комуністи в тому, що стосується економіки, оскільки вважаємо інститути приватної власності головним джерелом всіх людських нещасть і потужним знаряддям класового панування. Ми хочемо добитися суспільства рівності і тим самим - [усуспільнення] усіх джерел і засобів життя: земель, фабрик, знарядь праці, машин, засобів транспорту і т.д.
Ми - анархісти в тому, що стосується політики, оскільки, визнаючи, що всі уряди є злом і протиприродним справою, а всі закони - гидота, ми хочемо розірвати ланцюги рабства, якими привілейовані класи скували більшість людей. Ми проголошуємо людини абсолютним господарем самого себе.

Ми - матеріалісти в тому, що стосується релігії, оскільки, беручи висновки сучасної науки відносності вічності і цілісності матерії, гіпотеза бога представляється досить примітивною, а філософський зміст різних релігій абсолютно абсурдно, з точки зору звільнення людства від будь-яких забобонів.
Ми - антимілітаристи, оскільки мілітаризм - це організоване насильство, історія боєнь і крові, досконала і сліпа сила для захисту буржуазних привілеїв. Під приводом захисту кордонів, мілітаризм кидає свої армії людожерів проти пригноблених і голодних мас. Нарешті, мілітаризм представляє постійну загрозу для цивілізації. З усіх цих причин, ми проповідуємо ліквідацію всіх армій, руйнування казарм і припинення варварства.
Ми - антипатріоти до тих пір, поки батьківщина людських істот не перестане бути розділеною кордонами і солдатами, поки не припиняться ненависть і антагонізм між народами, поки не припиниться панування та експлуатація бідняків багатіями, поки не зникне всяке перешкода для інтернаціональної свободи трудящих. І поки народи Землі не сплавити в одну єдину родину - людство. І поки ми не сформували єдину велику батьківщину, ми ведемо боротьбу з усіма нинішніми малими батьківщинами, що розділяють рід людський на безліч антагоністичних груп, створюючи труднощі на шляху єдності трудящих і зміцнюючи панування буржуазії.
Ми - революціонери проти будь-яких буржуазних інститутів, оскільки всі вони без винятку засновані на політичному пануванні і знаходяться в протиріччі із завданнями та надіями сучасного життя.

El Oprimido 

(Перуанська анархістська газета, 12 вересня 1908 р.)

 

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments